Обмін бойовим досвідом та проведення заняття по «Тактичній медицині»

14 квітня 2019 року до Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут для обміну бойовим досвідом та проведення заняття по «Тактичній медицині» з курсантами завітала медсестра хірургічного відділення Полтавського Військового госпіталю військової частини А3114 - старший сержант Дугарь Н.П., яка за сумлінне виконання службових обов'язків у бойових діях на сході України була нагороджена державним орденом «За мужність».

Наталія Павлівна розповідала курсантам коледжу про те, як у 2014 році в складі 93-ї механізованої бригади приймала участь у антитерористичній операції в населених пунктах: Краматорськ, Авдіївка, Піски. Досвідчений військовий лікар розповіла курсантам коледжу як важко приходилося працювати, надавати першу медичну допомогу пораненим бійцям під час бойових дій. Також лікар провів заняття по порядку надання першої медичної допомоги пораненим на полі бою.

Вона звернула увагу курсантів на те:

- кожен військовослужбовець зобов'язаний знати як надавати першу медичну допомогу, та вміти без страху та зайвих хвилювань допомогти пораненому товаришу, від своєчасної допомоги залежить життя вояків;

- перша медична допомога повинна надаватись тільки послідовно, головне усунути дію на організм небезпечних факторів, які загрожують здоров'ю та життю пораненого, підтримати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника;

- надання своєчасної першої медичної допомоги є одне з найважливіших завдань медичного персоналу та командування підрозділів, від цього залежить життя та боєготовність підрозділу.

Під час зустрічі Наталія Павлівна відповідала на всі питання які цікавили курсантів:

- які поранення найчастіше трапляються на полі бою;

- яке на даний час медичне забезпечення в зоні ООС;

- як надавати першу до медичну допомогу під час обстрілу на полі бою;

Ціллю даного заходу є мотивувати курсантів до навчання, оволодіння необхідних навичками надання першої до медичної допомоги, якісного та своєчасного виконання бойових завдань, отримання необхідного для професії військового досвіду.