Військово-прикладне плавання у міському спортивному комплексі «Дельфін»

Курсанти Військового коледжу сержантського складу ВІТІ продовжують займатися військово-прикладним плаванням у міському спортивному комплексі «Дельфін».

Заняття проводяться з жовтня 2018 року по травень 2019 року під час дозвілля (щонеділі з 10.00 до 11.00), під керівництвом інструктора з плавання спортивного комплексу та офіцерів (сержантів) навчального курсу.

Під час проведення тренувань з військово-прикладного плавання (у зміст яких включається попередження гідрофобії (боязнь води), вміння триматися на воді, використання підручних засобів для подолання обмежених відстаней на воді, плавання різними стилями, пірнання в довжину і глибину та надання допомоги потопаючому) станом на 14 квітня 2019 року курсанти навчились практично виконувати плавання стилем кроль, брас, на спині, попереджувати травматизм під час занять з плавання та надавати першу медичну допомогу потопаючому. На разі курсанти вдосконалюють вище зазначені навички та вчаться практично виконувати пірнання.

На даний момент з числа курсантів першого курсу плавати вміють майже всі - 96 %, триматися на воді 4 %.

Додаткові заняття з військово-прикладного плавання є важливим засобом підготовки військовослужбовців до ведення бойових дій, пов'язаних з подолання водних перешкод, ефективним засобом фізичної підготовки і удосконалення морально-психічних якостей.

Також вміння плавати необхідне і для порятунку життя військовослужбовців (евакуація із затонулої бойової техніки, порятунок утопаючого і т. д.