Презентація книги "Отаман Гонта 1920 року"

24 січня 2019 року у Полтавській обласній універсальній бібліотеці ім. І.П.Котляревського відбулась презентація книги "Отаман Гонта 1920 року" письменника і краєзнавця Олекси Пугача. З метою національно-патріотичного виховання даний захід відвідали курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Книга розповідає про національно-визвольну боротьбу полтавських козаків і селян під проводом Володимира Греся (отамана Гонти) у 1920 році проти московських більшовицьких поневолювачів. Вона ґрунтується на спогадах учасників тих подій, документах та матеріалах архівів.

Книга складається з двох частин. Перша - спогади брата отамана Гонти, Сергія Греся. Вони охоплюють період з кінця 1890-х років до середини 1918 року та висвітлюють життя сільської інтелігенції містечка Чорнухи Лохвицького повіту Полтавської губернії.

Друга частина - історико-документальне дослідження повстанського руху в травні 1920 року та пізніших часів на території Лохвицького повіту.

Основним гаслом їх боротьби була вільна Україна, а символом - малиновий козацький прапор. Він і зображений в центрі обкладинки книги.